Meie elu toimub roheluse keskel. Ja kuigi seda sageli ei märgata ja alahinnatakse, on selle roll meie igapäevaelus tõesti märkimisväärne. Linnarohelist võib leida paljudes erinevates vormides - muljetavaldavad pargid, väljakud, haljasalad, dekoratiivsed lillepeenrad, rohelised seinad ja koduaiad. Lisaks võimaldavad konteinerid ja taimepotid tuua rohelust väikestesse ruumidesse, näiteks terrassidele ja rõdudele, ning ettevõtete, büroode, kaubanduskeskuste ja muude avalike hoonetesiseruumidesse. Haljastus on element, mis suurendab iga ruumi esteetilist ja funktsionaalset väärtust, mistõttu selle puudumine on mõnikord nii terav.
Linna haljastuse kujundamine ühendab mitmeid erialasid, nagu linnaplaneerimine, linnaplaneerimine, aiandus ja maastikuarhitektuur, ning nõuab seetõttu palju teadmisi, hoolt ja pühendumust. Idee, meetod, kuidas kombineerida taimi, vorme, materjale ja värve nii, et kujundatud ruum muutuks mitte ainult originaalseks ja funktsionaalseks, vaid, mis kõige tähtsam, elanike ja külastajate jaoks atraktiivseks.
Kogu projekteerijate tegevuse eesmärk on muuta monotoonne linnaruum roheliseks, originaalseks ja funktsionaalseks ruumiks. Seetõttu tuleb linnarahva haljastust luua läbimõeldult ja hoolikalt, kuna see tuuakse avalikku ruumi, mida kasutavad elanikud ja turistid.
Tõepoolest,roheline disain ei ole midagi muud kui protsess, mille sisuks on luua sõbralikke kohti, mis on kooskõlas olemasoleva ümbruskonnaga.